ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Τα Τρίκαλα πήραν σπουδαίο διπλό επί του Εργοτέλη 2-3 σε ένα χορταστικό παιχνίδι, όπου και οι δύο ομάδες πέτυχαν γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Οι Θεσσαλοί απάντησαν άμεσα, με τον Ευθυμίου να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια τέσσερα λεπτά μετά, ενώ στο 53′ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα (και της ομάδας του) πετυχαίνοντας ολική ανατροπή. Ο Μανουσάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για το 2-2 στο 79′, με τον Ριζογιάννη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 2-3′, ξανά από την άσπρη βούλα.

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Ποζατζίδης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Μπουτσάκης, Αμπντουλαχί, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Κοκκίνης, Μανουσάκης

Τρίκαλα: Γιακουμής,Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Νιάρος, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Ελευθεριάδης, Διαμαντόπουλος, Ευθυμίου