Συνεχίζονται αύριο (7/4) και την Πέμπτη (8/4) τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με την 10η και 8η αγωνιστική αντίστοιχα.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ, 10η, 7/4

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Κατσώνης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Εθνικό Βόλου 15.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

*Ποσειδώνιο 16.00 ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Γιώργος Αγγελίδης)

Παρατηρητής: Άλκης Καρούλης

*Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Σήμερα, (6/4): ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (15.00 Ιωνικό, Νίκος Μπουδραμής – Φάνης Ποσποτίκης)

Στις 15/4ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ και με βάση το Υγεινομικό Πρωτόκολλο για την καταπολέμηση της πανδημίας του covid – 19

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8 107-51 24

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      9 90-69 22

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ         8 131-47 21

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 9 117-69 21

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ              8 77-74 16

6.ΠΑΟΚ                     9 84-80 13

…………………………………………………………………………….

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                9 74-87 12

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ            8 86-84 12

9.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ       9 82-88 10

10.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          9 74-122 9

11.ΑΕΚ                      9 63-89 8

12.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     9 70-86 6

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ          9 55-125 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ              9 67-106 3

Επόμενη αγωνιστική: (9/4) ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ, (10/4) Πανιώνιος – Εθνικός, Απόλλων Σμύρνης – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕΚ – ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χίου, (11/4) Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου, (16/4) ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός

Για την 6η αγωνιστική, 9/4, Υδραϊκός – Ολυμπιακός και για την 9η αγωνιστική, 12/4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος

ΣΚΟΡΕΡ

37 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 25 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 23 Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 21 Μοσκόφ (Απόλλων Σμύρνης), 20 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Γκίλλας (ΝΟ Χίου), Χονδροκούκης (Εθνικός), 19 Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), 18 Καρούντζος (ΓΣ Περιστερίου), Σολανάκης (Απόλλων Σμύρνης).

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, 8η, 8/4

*Λαιμός, ΝΟΒ 12.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Κατσώνης, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

Στις 4/4: ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ 9-14

Σήμερα, (6/4): ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Δημοτικό Χαλανδρίου, 19.30, Ηλίας Δαμιανάκης – Στέλιος Μικεδάκης, Παρατηρητής Μιχάλης Σκαλοχωρίτης)

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ και με βάση το Υγεινομικό Πρωτόκολλο για την καταπολέμηση της πανδημίας του covid – 19

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ          7 123-34 21

-.ΕΘΝΙΚΟΣ                 8 92-80 21

3.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6 78-36 15

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ       7 79-68 12

……………………………………………………………………………..

5.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.          6 53-52 10

-.ΑΕΚ                        7 60-71 10

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ            7 39-60 7

8.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           7 59-78 4

9.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ            7 60-90 3

10.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      8 43-117 0

Επόμενη αγωνιστική: (9/4) ΝΟ Λάρισας – Ολυμπιακός, (10/4) ΑΕΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου, (11/4) Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης, (12/4) Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος

ΣΚΟΡΕΡ

27 Μαμόγλου (Εθνικός), 24 Πλευρίτου Β. (Ολυμπιακός), 21 Φουντωτού (ΑΝΟ Γλυφάδας), 20 Κοντογιάννη (ΑΝΟ Γλυφάδας), 19 Κούλχαας (ΝΟ Βουλιαγμένης), 18 Κυριακάκη (ΝΟ Ρεθύμνου), 16 Ελληνιάδη (Εθνικός), 15 Καρυπίδου Μελ. (ΝΟ Λάρισας), 14 Μυριοκεφαλιτάκη (Ολυμπιακός), 13 Ελευθεριάδου (Ολυμπιακός), Πλευρίτου Ελ. (Ολυμπιακός)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ