Προτελευταία αγωνιστική (12η) της κανονικής περιόδου στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, αύριο (14/4), με το ακόλουθο πρόγραμμα:

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γρηγόρης Σπανούδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Εθνικό Βόλου 15.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΕΚ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

*Ποσειδώνιο 15.30 ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σπύρος Αχλαδιώτης, Κώστας Κυράνης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Μπουδραμής, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 19.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Μανώλης Παϊρακταρίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Στις 16/4: Εθνικό Πειραιά 19.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Θωμάς), Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Επίσης, για την 10η αγωνιστική (15/4): Εθνικό Πειραιά 13.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ανδρέας Κατσώνης, Φάνης Ποσποτίκης), Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Για την 11η αγωνιστική (16/4): Λαιμός, ΝΟΒ 17.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης), Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Για την 13η αγωνιστική (16/4): Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Χρήστος Κουρτίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου), Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και σύμφωνα με το σχετικό Υγειονομικό Πρωτόκολλο για COVID – 19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  10 133-54 30

2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ           11 178-64 30

3.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 11 144-80 27

4.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       11 102-88 22

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ                10 99-97  19

6.ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ       11 106-102 16

…………………………………………………………………………….

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ             11 101-111 15

8.ΠΑΟΚ                      11 104-110 14

9.ΝΟ ΧΙΟΥ                  11 81-109 12

10.ΑΕΚ                       11 76-108 11

11.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           10 88-136 10

12.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      11 87-100 9

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ            11 66-160 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ                10 68-114 3

Επόμενη αγωνιστική (13η): Χανιά – ΓΣ Περιστερίου (16/4), Ολυμπιακός – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης – ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός (17/4), ΑΕΚ – ΝΟ Χίου, Υδραϊκός – ΠΑΟΚ (18/4)

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

46 Γούνας (Απόλλων Σμύρνης), 32 Χούπερ (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), 29 Ραντόγεβιτς (ΠΑΟΚ), 28 Μπογκντάνοβιτς (ΝΟ Χανίων), 25 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), Στίβενσον (ΑΝΟ Γλυφάδας), 23 Δήμου Δ. (Πανιώνιος), Σολανάκης (Απόλλων Σμύρνης), Χρυσοσπάθης (Ολυμπιακός), 22 Γκίλλας (ΝΟ Χίου)

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ