Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης στην Αμμο που διεξήχθη στην Κατερίνη. Περισσότεροι από 200 αθλητές από 30 σωματεία συγκεντρώθηκαν στην Παραλία της Κατερίνης και διεκδίκησαν τους πρώτους τίτλους της χρονιάς.

Τα χαμόγελα ήταν διάπλατα, καθώς σήμανε την επανεκκίνηση των εγχώριων διοργανώσεων και παράλληλα συγκροτήθηκαν οι εθνικές ομάδες Ανδρών και Γυναικών που θα συμμετάσχουν στις διεθνείς διοργανώσεις.

Στους άνδρες πρωταθλητής σύλλογος αναδείχθηκε η Ευκαρπία, με 42β. και ακολούθησαν ο Κρότων με 28β. και Ολύμπιοι Κατερίνης με 27β.

Στις Γυναίκες πρώτευσε ο ΑΟ Ευπυρίδαι με 13β.. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Ολυμπιονίκης Βόλου και το χάλκινο ο Ευρωπός.

Στους Παμπαίδες η Ευκαρπία στέφθηκε πρωταθλήτρια ομάδα και ακολούθησαν οι: Αρης και Ολύμπιοι Κατερίνης.

Στις Παγκορασίδες πρωταθλητής σύλλογος αναδείχθηκε ο Ημαθίων, ενώ στο βάθρο ανέβηκαν και οι:Ολύμπιοι Κατερίνης και Ολυμπιονίκης Βόλου.

Για πρώτη φορά σε διοργάνωση της Πάλης διεξήχθη πιλοτικά η κίνηση της ελληνορωμαϊκής στην Αμμο στην κατηγορία των παμπαίδων. Η Ευκαρπία βγήκε πρώτη και ακολούθησαν οι: Ολύμπιοι Κατερίνης και Ογχηστός

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία

ΑΝΔΡΩΝ

70κ.

1  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν. ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)
2  ΔΑΣΚΟΥΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3  ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΚΡΟΤΩΝ)

80κ.

1  ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2  ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3  ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

90κ.

1 ΤΣΙΚΟΒΑΝΙ ΜΙΧΑΗΛ (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ)
2 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ)

90+κ.

1  ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΡΟΤΩΝ)
2  ΧΡΥΣΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3  ΞΕΝΙΔΗΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
3  ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

50κ.

1 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

60κ.

1 ΤΣΑΚΝΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΕΥΡΩΠΟΣ)
2 ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)

70κ.

1 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
3 ΑΧΜΕΤ ΑΪΝΤΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

70+κ.

1  ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)
2  ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
3  ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

50κ.

1  ΝΤΑΝΤΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2  ΚΑΖΑΡΙΑΝ ΑΪΚ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3  ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)

60κ.

1  ΚΕΣΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2  ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3  ΤΣΑΚΥΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΗΜΑΘΙΩΝ)

60+κ.

1 ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΚΕΣΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ (ΑΡΗΣ)
3 ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΑΡΗΣ)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΉ

50κ.

1 ΚΑΖΑΡΙΑΝ ΑΪΚ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΝΤΑΝΤΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΑΔΑΜΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)

60κ.

1 ΚΕΣΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3 ΑΣΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)

60+κ.

1 ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
3 ΚΟΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

50κ.

1 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΝΑΤΑΛΙΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)

50+Κ.

1  ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)
2  ΣΕΪΤΑΡΙΔΟΥ ΕΛΛΗ-ΑΝΝΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΙ)
3  ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)